Do wakacji

Narodowe Czytanie 2016 „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza
w Szkole Podstawowej Nr 12
im. Zygmunta Glogera w Białymstoku

Wtorek 14 września w naszej szkole był dniem wyjątkowym.

Od godz. 9.50 hol I piętra stał się dla nauczycieli i uczniów klas IV-VI naszym Forum Romanum.

W przygotowanej pod kierunkiem plastyka pani Anny Jakubowskiej scenerii antycznej rzymskiej wilii w strojach z epoki pojawili się nasi lektorzy. Wszyscy zajęli miejsca, a w oczekiwaniu na swój występ, jak prawdziwi Obywatele Rzymu, raczyli się owocami ułożonymi na antycznych paterach.

Obecna na uroczystości pani dyrektor Anna Satuła przybliżyła zgromadzonym ideę i historię Narodowego Czytania. Zaprezentowała także pamiątkową pieczęć nadesłaną z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W świat Cesarstwa, a szczególnie rządów Nerona wprowadziła wszystkich historyk, pani Agnieszka Sawoń.

Następnie społeczność naszego szkolnego Rzymu miała okazję obejrzeć prezentację o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza przygotowaną przez pana Marcina Łazarczyka, opiekuna SU.

I nareszcie wyczekiwana chwila… Z głośników popłynęły czytane przez nauczycieli-lektorów słowa opisujące piękno, wielkość, bogactwo, ale i smutną, wręcz ponurą część historii Imperium Rzymskiego z początków naszej ery. Wszyscy dali się unieść pięknu tego utworu i trudno było wrócić do codzienności w szkole.

Kulminacyjnym punktem był konkurs na najpiękniejsze przebranie. Wzięli w min udział uczniowie klas IV-VI. Każda klasa mogła wytypować jedną osobę. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Wszyscy wyglądali wspaniale, ale… Po długich naradach laur pierwszeństwa otrzymała Patrycja Zalewska z klasy VC. Kolejne miejsca przypadły Wiktorii Falkowskiej z IVD i Karolinie Piszczatowskiej z klasy VF.

Wszystkim zaangażowanym w opisane przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że bawili się równie dobrze jak pomysłodawcy akcji „Narodowe Czytanie”.

Galeria zdjęć TUTAJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 12

IM. ZYGMUNTA GLOGERA

W BIAŁYMSTOKU

„Bajkowy świat biblioteki”

Kiedy tutaj przychodzę codziennie,

dziwne rzeczy dzieją się niezmiennie.

Nagle skaczę po skałach, potem pływam z delfinem,

w Zaczarowanej zagrodzie bawię się z pingwinem.

Razem z Dziećmi z Bullerbyn przeżywam wesołe chwile.

Nad moją książką latają  kolorowe motyle.

Szukam duchów w Starej kamienicy

Z Alicją w krainie czarów ganiam kota po ulicy.

A to wszystko w moich książkach w wesołej bibliotece.

Dlatego na skrzydłach jak ptak do niej lecę.

To wspaniałe miejsce, przyjemne dla człowieka

wiele tutaj przygód  na  każdego czeka.

Ogłoszenie

W bieżącym roku szkolnym pragniemy nawiązać współpracę z absolwentami naszej szkoły. Wszystkich chętnych, w każdym wieku zapraszamy do współpracy.