Wyniki V Regionalnego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku na Podlasiu”

alt
Dnia 11 marca 2015 roku wśród autorów 530 prac, które wpłynęły na V Regionalny Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku na Podlasiu” jury wyłoniło 40 laureatów. Wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, które odbędzie się 20 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 12 w Białymstoku o godzinie 12.00.

Jednocześnie przypominamy, że organizatorzy nie wysyłają nagród pocztą.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Pobierz

Miejski Konkurs Plastyczny "Koci świat"

alt

Zapraszamy do udziału w II Edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego "Koci świat"

Regulamin Pobierz

V Regionalny Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku na Podlasiu"

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem V Regionalnego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku na Podlasiu” Pobierz

Festiwal Kultur 2015

Patronat Honorowy:

Szanowni Państwo Dyrektorzy

Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjów

i Placówek Kulturalno-Oświatowych województwa podlaskiego

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku jako organizator Festiwalu Kultur serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, a także przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu.

Impreza odbywa się pod patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz patronatami medialnymi: Telewizji Białystok, Radia Białystok i Wrót Podlasia. Nasze przedsięwzięcie ma na celu prezentację kultury rodzimej oraz kultur mniejszości narodowych. Jej adresatami są dzieci, rodzice oraz nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych miasta Białegostoku i regionu.

Festiwal obejmuje następujące działania:

- konkurs plastyczny dla klas 0 – III – „Inni, a jednak tacy sami”,

- konkurs literacki dla klas IV – VI – „Inni, a jednak tacy sami”,

- prezentację stoiska kulturowego (np. pamiątki, stroje regionalne, potrawy, itp.),

- prezentację artystyczną na żywo (np. taniec, piosenka, legenda, wiersz itp.).

Organizując Festiwal, przybliżamy – w formie artystycznej – różnorodność kultur naszego miasta i regionu, które w przeszłości funkcjonowały jako miejsce współistnienia wielu narodów i religii. Staramy się dzięki tej imprezie współtworzyć i wypełniać przestrzeń międzykulturową w mieście Ludwika Zamenhofa – twórcy międzynarodowego języka esperanto.

Kulturowe prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołów dziecięcych i młodzieżowych w atmosferze święta i radości budują postawę autentycznego otwarcia się przedstawicieli młodego pokolenia na inne społeczności. Są też czynnikiem, który pozwala poszukiwać jedności, a zarazem kształtować pozytywne postawy społeczne młodzieży wobec wielokulturowości.

Festiwal spotyka się od lat z szerokim oddźwiękiem wśród uczniów i nauczycieli szkół białostockich oraz regionu, stał się okazją do zaprezentowania inicjatyw podejmowanych w szkołach na rzecz przybliżenia tradycji i kultur różnych narodów. Pozwolił również na poszukiwanie – ważnej w naszym współczesnym świecie – jedności w różnorodności.

W bieżącym roku szkolnym (16 kwietnia 2015 r.) w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna, ósma już jego edycja, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy w godzinach 12.00-16.00.

Patronat Medialny:

alt  alt    alt

Regionalny Konkurs Piosenki "Odpowie Ci Wiatr..."

Serdecznie zapraszamy do udziału w Regionalnym Konkursie Piosenki Odpowie Ci Wiatr… - IX edycja

(W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II)

Regulamin Pobierz

Karta zgłoszenia Pobierz

Uwaga:

Przypominamy opiekunom uczestników o wysłaniu pliku muzycznego (np. mp3, wma) najpóźniej do 8 maja 2015r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w treści maila proszę podać imię i nazwisko uczestnika, nazwę placówki i tytuł utworu).