Get Adobe Flash player

Reklama
Reklama

Do wakacji

Licznik

Dzisiaj127
Ten tydzień127
Ten miesiąc6096
OGÓŁEM274172

Konkursy

Zaproszenie na Patriotyczne Śpiewanie 2016

logo 348x584

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2016

- niech znów popłynie z serca śpiew pokoleń!

 

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.

            Przedsięwzięcie nie jest konkursem, ani przeglądem - jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicy spotykają na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w takim gronie stanowi o trwałej i głębokiej wartości spotkania, którą tworzą sami jego uczestnicy.

 

Więcej…

X EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU PIOSENKI „ODPOWIE CI WIATR…”

alt

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku zaprasza dzieci z klas 0 – III z placówek województwa podlaskiego do udziału w X - jubileuszowej edycji Regionalnego Konkursu Piosenki „Odpowie Ci wiatr…”. Kartę zgłoszenia należy wypełnić online i przesłać do organizatora do 9 maja 2016 roku.

 

Konkurs odbędzie się 19 maja 2016 roku o godz. 13.00 w siedzibie Szkoły przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1 A.

 

 

Regulamin Pobierz

Karta zgłoszenia http://goo.gl/forms/jVkHFYjk3J

Ważne - dla opiekunów: Zobacz

Program prezentacji konkursowych: Pobierz

 

Festiwal Kultur 2016

 

                                                                                           

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy

Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjów

i Placówek Kulturalno-Oświatowych województwa podlaskiego

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku jako organizator Festiwalu Kultur serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, a także przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu.

Impreza odbywa się pod patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz patronatami medialnymi: Telewizji Białystok, Radia Białystok i Wrót Podlasia. Nasze przedsięwzięcie ma na celu prezentację kultury rodzimej oraz kultur mniejszości narodowych. Jej adresatami są dzieci, rodzice oraz nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych miasta Białegostoku i regionu.

Festiwal obejmuje następujące działania:

-        konkurs plastyczny dla klas 0 – III – „Inni, a jednak tacy sami”,

-        konkurs literacki dla klas IV – VI – „Inni, a jednak tacy sami”,

-        prezentację stoiska kulturowego (np. pamiątki, stroje regionalne, potrawy, itp.),

-        prezentację artystyczną na żywo (np. taniec, piosenka, legenda, wiersz itp.).

Organizując Festiwal, przybliżamy – w formie artystycznej – różnorodność kultur naszego miasta i regionu, które w przeszłości funkcjonowały jako miejsce współistnienia wielu narodów i religii. Staramy się dzięki tej imprezie współtworzyć i wypełniać przestrzeń międzykulturową w mieście Ludwika Zamenhofa – twórcy międzynarodowego języka esperanto.

Kulturowe prezentacje artystyczne w wykonaniu wspaniałych zespołów dziecięcych i młodzieżowych w atmosferze święta i radości budują postawę autentycznego otwarcia się przedstawicieli młodego pokolenia na inne społeczności. Są też czynnikiem, który pozwala poszukiwać jedności, a zarazem kształtować pozytywne postawy społeczne młodzieży wobec wielokulturowości.

Festiwal spotyka się od lat z szerokim oddźwiękiem wśród uczniów i nauczycieli szkół białostockich oraz regionu, stał się okazją do zaprezentowania inicjatyw podejmowanych w szkołach na rzecz przybliżenia tradycji i kultur różnych narodów. Pozwolił również na poszukiwanie – ważnej w naszym współczesnym świecie – jedności w różnorodności.    

W bieżącym roku szkolnym (24 maja 2016 r.) w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna, dziewiąta już jego edycja, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy w godzinach 12.00-16.00.

 

 

Regulamin konkursu literackiego i plastycznego Pobierz

Patriotyczne śpiewanie 2015 - Podziękowanie

Patriotyczne Śpiewanie 2015 - Spodki 9 XI 2015 r.

I znów popłynął z serca śpiew pokoleń!

 

image142 Copy

 

 

             Dnia 9 XI 2015 r. w białostockich Spodkach kombatanci, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, uczniowie, nauczyciele i rodzice z ponad dwudziestu szkół miasta Białegostoku i okolic oraz mieszkańcy Białegostoku uczcili wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Patriotyczne Śpiewanie  odbyło się po raz ósmy - sala Wojewódzkiego Ośrodka Animacji i Kultury w Białymstoku była wypełniona po brzegi. Organizatorem Patriotycznego Śpiewania była Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową biało – czerwoną wstążkę i Śpiewnik pieśni i piosenek patriotycznych, śpiewanych podczas spotkania.

 

Więcej…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA "PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2015" - niech znów popłynie z serca płynący śpiew pokoleń!

alt

 

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedsięwzięcie jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości poprzez wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie. Uczestnicy spotykają na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski.

         Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa Nr 12 w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. W roku obecnym odbywać się będzie po raz ósmy.

Patriotyczne Śpiewanie 2015 odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem: Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty, IPN Oddział w Białymstoku, NSZZ Solidarność oraz pod patronatem medialnym TVP Białystok, Polskiego Radia Białystoki Wrót Podlasia.

Uroczyste śpiewanie miejskie odbędzie się 9 listopada 2015 r. o godz. 12.00 w sali WOAK-u w Białymstoku przy ul. Św. Rocha 14 (Spodki). Wezmą w nim bezpośredni udział przedstawiciele 19 szkół miasta Białegostoku i okolic, kombatanci, zaproszeni Goście i mieszkańcy Białegostoku.

Łączymy się także w duchu jedności patriotycznej z 37 placówkami oświatowymi na terenie województwa podlaskiego, które włączyły się w przedsięwzięcie i organizują Patriotyczne Śpiewanie na terenie swoich placówek. W 14 z nich śpiewają przedszkolaki z Suwałk, Łomży i Białegostoku – to bardzo budujące. W tym roku po raz pierwszy Patriotyczne Śpiewanie odbędzie się także w 4 białostockich kościołach parafialnych. Szczegółowe informacje dotyczące terminów i miejsc spotkań znajdują się poniżej. Bardzo serdecznie zapraszamy na te spotkania.

Cieszymy się, że z roku na rok śpiewa nas coraz więcej. Coraz pełniej jednoczy nas potęga i siła pieśni ojczystych. Jesteśmy coraz bliżej siebie.      

 

 

Więcej…

Reklama
----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
----------------------
Reklama
----------------------
Reklama