Get Adobe Flash player

Konkursy

Wyniki V Regionalnego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku na Podlasiu”

alt
Dnia 11 marca 2015 roku wśród autorów 530 prac, które wpłynęły na V Regionalny Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku na Podlasiu” jury wyłoniło 40 laureatów. Wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, które odbędzie się 20 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 12 w Białymstoku o godzinie 12.00.
 
Jednocześnie przypominamy, że organizatorzy nie wysyłają nagród pocztą.
 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Pobierz

 
 

Miejski Konkurs Plastyczny "Koci świat"

alt

Zapraszamy do udziału w II Edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego "Koci świat"

 

Regulamin Pobierz

V Regionalny Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku na Podlasiu"

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem V Regionalnego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku na Podlasiu” Pobierz

Festiwal Kultur 2015

Patronat Honorowy:

 

    alt

 

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy

Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjów

i Placówek Kulturalno-Oświatowych województwa podlaskiego

 

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku jako organizator Festiwalu Kultur serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, a także przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu.

Impreza odbywa się pod patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz patronatami medialnymi: Telewizji Białystok, Radia Białystok i Wrót Podlasia. Nasze przedsięwzięcie ma na celu prezentację kultury rodzimej oraz kultur mniejszości narodowych. Jej adresatami są dzieci, rodzice oraz nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych miasta Białegostoku i regionu.

 

 

Festiwal obejmuje następujące działania:

- konkurs plastyczny dla klas 0 – III – „Inni, a jednak tacy sami”,

- konkurs literacki dla klas IV – VI – „Inni, a jednak tacy sami”,

- prezentację stoiska kulturowego (np. pamiątki, stroje regionalne, potrawy, itp.),

- prezentację artystyczną na żywo (np. taniec, piosenka, legenda, wiersz itp.).

Organizując Festiwal, przybliżamy – w formie artystycznej – różnorodność kultur naszego miasta i regionu, które w przeszłości funkcjonowały jako miejsce współistnienia wielu narodów i religii. Staramy się dzięki tej imprezie współtworzyć i wypełniać przestrzeń międzykulturową w mieście Ludwika Zamenhofa – twórcy międzynarodowego języka esperanto.

Kulturowe prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołów dziecięcych i młodzieżowych w atmosferze święta i radości budują postawę autentycznego otwarcia się przedstawicieli młodego pokolenia na inne społeczności. Są też czynnikiem, który pozwala poszukiwać jedności, a zarazem kształtować pozytywne postawy społeczne młodzieży wobec wielokulturowości.

Festiwal spotyka się od lat z szerokim oddźwiękiem wśród uczniów i nauczycieli szkół białostockich oraz regionu, stał się okazją do zaprezentowania inicjatyw podejmowanych w szkołach na rzecz przybliżenia tradycji i kultur różnych narodów. Pozwolił również na poszukiwanie – ważnej w naszym współczesnym świecie – jedności w różnorodności.    

 

 

W bieżącym roku szkolnym (16 kwietnia 2015 r.) w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna, ósma już jego edycja, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy w godzinach 12.00-16.00.

 

 

 

Patronat Medialny:

 

 

alt  alt    alt

 

 

 

Regionalny Konkurs Piosenki "Odpowie Ci Wiatr..."

 

 

 

INFORMACJA O WYNIKACH

IX EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU PIOSENKI

„ODPOWIE CI WIATR…”

 

 img 2560 copy

 

 

 

Dnia 19 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Białymstoku odbyła się IX edycja Regionalnego Konkursu Piosenki „Odpowie Ci wiatr...”, adresowanego do uczniów klas 0 - III szkół podstawowych i zespołów szkolno – przedszkolnych województwa podlaskiego oraz do dzieci 5-6 - letnich z podlaskich przedszkoli. Ideą konkursu, dedykowanego Świętemu Janowi Pawłowi II, było upamiętnienie rocznicy Jego urodzin, wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Białymstoku, rocznicy Jego beatyfikacji i kanonizacji.

Ojciec Święty Jan Paweł II kochał wędrowanie po szlakach, obcowanie z naturą, dostrzegał piękno polskiego krajobrazu. Z potrzeby upowszechnienia tego zamiłowania wśród młodego pokolenia, z potrzeby uczczenia pamięci wielkiego, polskiego Pielgrzyma oraz z potrzeby promowania dziecięcych talentów muzycznych zrodził się pomysł konkursu. Bo o tym, jak przyjemnie jest razem wędrować po szlakach, a do tego wędrować z piosenką na ustach, wie każdy, kto choć raz tego doświadczył.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Podlaski Kurator Oświaty oraz NSSZ Solidarność PO i W w Białymstoku i Fundusz Białystok Ojcu Świętemu. Konkurs odbywał się także pod patronatem medialnym TVP Białystok, Polskiego Radia Białystok i Wrót Podlasia. Fundatorami nagród rzeczowych dla tegorocznych uczestników konkursu byli: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Hajnówce, NSZZ „Solidarność” PO i W w Białymstoku, Podlaski Związek Piłki Nożnej, Fundacja „Białystok Biega” i Fundusz Białystok Ojcu Świętemu.

Swoją obecnością na konkursie zaszczycili nas: ksiądz Andrzej Kołpak – Prezes Funduszu Białystok Ojcu Świętemu i Proboszcz parafii Św. Ojca Pio w Białymstoku, pani Urszula Badura – reprezentująca NSZZ „Solidarność” PO i W w Białymstoku oraz pani Celina Borowska – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej.

Ogółem w konkursie wzięło udział 62 wykonawców, w tym wystąpiło 17 duetów i 28 solistów z 17 placówek województwa podlaskiego. Komisja Konkursowa przyznała 8 nagród i 7 wyróżnień w kategorii solistów oraz 7 nagród i 7 wyróżnień w kategorii duetów (wyniki w załączeniu).

Tradycją konkursu jest to, że jego uczestnicywystępują na scenie podczas corocznego Festynu Rodzinnego, organizowanego na lotnisku Krywlany przez Fundusz Białystok Ojcu Świętemu we współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami. Także i w tym roku, w dniu 7 czerwca uczestnicy konkursu uświetnią program artystyczny na scenie, wspierając w ten sposób dzieło społecznej solidarności.

   Organizatorzy pragną wyrazić swoją ogromną wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom, które objęły konkurs patronatem honorowym i medialnym, sponsorom, a także wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie i kierują już dziś swoje zaproszenie na kolejną – 10. edycję konkursu w roku następnym.

 

 

Wyniki konkursu Pobierz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
----------------------
Reklama
----------------------
Reklama