Get Adobe Flash player

Konkursy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA "PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2015" - niech znów popłynie z serca płynący śpiew pokoleń!

alt

 

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedsięwzięcie jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości poprzez wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie. Uczestnicy spotykają na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski.

         Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa Nr 12 w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. W roku obecnym odbywać się będzie po raz ósmy.

Patriotyczne Śpiewanie 2015 odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem: Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty, IPN Oddział w Białymstoku, NSZZ Solidarność oraz pod patronatem medialnym TVP Białystok, Polskiego Radia Białystoki Wrót Podlasia.

Uroczyste śpiewanie miejskie odbędzie się 9 listopada 2015 r. o godz. 12.00 w sali WOAK-u w Białymstoku przy ul. Św. Rocha 14 (Spodki). Wezmą w nim bezpośredni udział przedstawiciele 19 szkół miasta Białegostoku i okolic, kombatanci, zaproszeni Goście i mieszkańcy Białegostoku.

Łączymy się także w duchu jedności patriotycznej z 37 placówkami oświatowymi na terenie województwa podlaskiego, które włączyły się w przedsięwzięcie i organizują Patriotyczne Śpiewanie na terenie swoich placówek. W 14 z nich śpiewają przedszkolaki z Suwałk, Łomży i Białegostoku – to bardzo budujące. W tym roku po raz pierwszy Patriotyczne Śpiewanie odbędzie się także w 4 białostockich kościołach parafialnych. Szczegółowe informacje dotyczące terminów i miejsc spotkań znajdują się poniżej. Bardzo serdecznie zapraszamy na te spotkania.

Cieszymy się, że z roku na rok śpiewa nas coraz więcej. Coraz pełniej jednoczy nas potęga i siła pieśni ojczystych. Jesteśmy coraz bliżej siebie.      

 

 

 

Lista Pieśni Pobierz

Śpiewnik 2015 pobierz

Formuarz sprawozdania z przebiegu PŚ w placówkach Pobierz

 

 

 

Prezentacje multimedialne (do oglądania):

"Taki kraj" pobierz

"Żeby Polska" pobierz

"Hymn Sybiraków" pobierz

"Bohaterom..." pobierz

"Wolność" pobierz

"A to Polska właśnie...Historia" pobierz

"Pamięć Biały Krzyż" pobierz

 

Prezentacje multimedialne (do śpiewania) w formacie avi - przejdź do strony

 

Prezentacje multimedialne (do śpiewania) w formacie pps:

"Mazurek Dąbrowskiego" pobierz

"Warszawianka 1831" pobierz

"Rota" pobierz

"Hej hej ułani" pobierz

"Raduje się serce" pobierz

"Przybyli ułani" pobierz

"Piechota" pobierz

"Pieśń o wodzu miłym" pobierz

"Brygada" pobierz

"Modlitwa partyzancka" pobierz

"Czerwone maki" pobierz

"Hymn Sybiraków" pobierz

 

Uwaga! Powyższe materiały nie służą celom marketingowym – użyczamy je wyłącznie na potrzeby Patriotycznego Śpiewania - świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 

Zobacz także:

Patriotyczne Śpiewanie 2014 Spodki Album 1 - przejdź do strony

Patriotyczne Śpiewanie 2014 Spodki Album 2 - przejdź do strony

Fotorelacja PŚ 2014 Spodki - przejdź do strony

 

Patriotyczne Śpiewanie 2014 w placówkach

Wyniki V Regionalnego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku na Podlasiu”

alt
Dnia 11 marca 2015 roku wśród autorów 530 prac, które wpłynęły na V Regionalny Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku na Podlasiu” jury wyłoniło 40 laureatów. Wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, które odbędzie się 20 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 12 w Białymstoku o godzinie 12.00.
 
Jednocześnie przypominamy, że organizatorzy nie wysyłają nagród pocztą.
 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Pobierz

 
 

Miejski Konkurs Plastyczny "Koci świat"

alt

Zapraszamy do udziału w II Edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego "Koci świat"

 

Regulamin Pobierz

V Regionalny Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku na Podlasiu"

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem V Regionalnego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku na Podlasiu” Pobierz

Festiwal Kultur 2015

Patronat Honorowy:

 

    alt

 

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy

Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjów

i Placówek Kulturalno-Oświatowych województwa podlaskiego

 

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku jako organizator Festiwalu Kultur serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, a także przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu.

Impreza odbywa się pod patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz patronatami medialnymi: Telewizji Białystok, Radia Białystok i Wrót Podlasia. Nasze przedsięwzięcie ma na celu prezentację kultury rodzimej oraz kultur mniejszości narodowych. Jej adresatami są dzieci, rodzice oraz nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych miasta Białegostoku i regionu.

 

 

Festiwal obejmuje następujące działania:

- konkurs plastyczny dla klas 0 – III – „Inni, a jednak tacy sami”,

- konkurs literacki dla klas IV – VI – „Inni, a jednak tacy sami”,

- prezentację stoiska kulturowego (np. pamiątki, stroje regionalne, potrawy, itp.),

- prezentację artystyczną na żywo (np. taniec, piosenka, legenda, wiersz itp.).

Organizując Festiwal, przybliżamy – w formie artystycznej – różnorodność kultur naszego miasta i regionu, które w przeszłości funkcjonowały jako miejsce współistnienia wielu narodów i religii. Staramy się dzięki tej imprezie współtworzyć i wypełniać przestrzeń międzykulturową w mieście Ludwika Zamenhofa – twórcy międzynarodowego języka esperanto.

Kulturowe prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołów dziecięcych i młodzieżowych w atmosferze święta i radości budują postawę autentycznego otwarcia się przedstawicieli młodego pokolenia na inne społeczności. Są też czynnikiem, który pozwala poszukiwać jedności, a zarazem kształtować pozytywne postawy społeczne młodzieży wobec wielokulturowości.

Festiwal spotyka się od lat z szerokim oddźwiękiem wśród uczniów i nauczycieli szkół białostockich oraz regionu, stał się okazją do zaprezentowania inicjatyw podejmowanych w szkołach na rzecz przybliżenia tradycji i kultur różnych narodów. Pozwolił również na poszukiwanie – ważnej w naszym współczesnym świecie – jedności w różnorodności.    

 

 

W bieżącym roku szkolnym (16 kwietnia 2015 r.) w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna, ósma już jego edycja, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy w godzinach 12.00-16.00.

 

 

 

Patronat Medialny:

 

 

alt  alt    alt

 

 

 

Festiwale i konkursy

Reklama
----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
----------------------
Reklama
----------------------
Reklama