Get Adobe Flash player

Konkursy

Patriotyczne śpiewanie 2015 - Podziękowanie

Patriotyczne Śpiewanie 2015 - Spodki 9 XI 2015 r.

I znów popłynął z serca śpiew pokoleń!

 

image142 Copy

 

 

             Dnia 9 XI 2015 r. w białostockich Spodkach kombatanci, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, uczniowie, nauczyciele i rodzice z ponad dwudziestu szkół miasta Białegostoku i okolic oraz mieszkańcy Białegostoku uczcili wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Patriotyczne Śpiewanie  odbyło się po raz ósmy - sala Wojewódzkiego Ośrodka Animacji i Kultury w Białymstoku była wypełniona po brzegi. Organizatorem Patriotycznego Śpiewania była Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową biało – czerwoną wstążkę i Śpiewnik pieśni i piosenek patriotycznych, śpiewanych podczas spotkania.

 

Więcej…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA "PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2015" - niech znów popłynie z serca płynący śpiew pokoleń!

alt

 

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedsięwzięcie jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości poprzez wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie. Uczestnicy spotykają na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski.

         Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa Nr 12 w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. W roku obecnym odbywać się będzie po raz ósmy.

Patriotyczne Śpiewanie 2015 odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem: Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty, IPN Oddział w Białymstoku, NSZZ Solidarność oraz pod patronatem medialnym TVP Białystok, Polskiego Radia Białystoki Wrót Podlasia.

Uroczyste śpiewanie miejskie odbędzie się 9 listopada 2015 r. o godz. 12.00 w sali WOAK-u w Białymstoku przy ul. Św. Rocha 14 (Spodki). Wezmą w nim bezpośredni udział przedstawiciele 19 szkół miasta Białegostoku i okolic, kombatanci, zaproszeni Goście i mieszkańcy Białegostoku.

Łączymy się także w duchu jedności patriotycznej z 37 placówkami oświatowymi na terenie województwa podlaskiego, które włączyły się w przedsięwzięcie i organizują Patriotyczne Śpiewanie na terenie swoich placówek. W 14 z nich śpiewają przedszkolaki z Suwałk, Łomży i Białegostoku – to bardzo budujące. W tym roku po raz pierwszy Patriotyczne Śpiewanie odbędzie się także w 4 białostockich kościołach parafialnych. Szczegółowe informacje dotyczące terminów i miejsc spotkań znajdują się poniżej. Bardzo serdecznie zapraszamy na te spotkania.

Cieszymy się, że z roku na rok śpiewa nas coraz więcej. Coraz pełniej jednoczy nas potęga i siła pieśni ojczystych. Jesteśmy coraz bliżej siebie.      

 

 

Więcej…

Festiwale i konkursy

Reklama
----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
----------------------
Reklama
----------------------
Reklama