Get Adobe Flash player

Reklama
Reklama

Do wakacji

Licznik

Dzisiaj158
Ten tydzień400
Ten miesiąc5714
OGÓŁEM300943

Konkursy

Śpiewanie w Spodkach za nami...

img 5425 copy

Znów zaśpiewaliśmy patriotycznie wraz z gośćmi. IX edycja Patriotycznego Śpiewania w Spodkach za nami...

Zobacz zdjęcia

Więcej…

Zaproszenie na Patriotyczne Śpiewanie 2016

 

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2016

- niech znów popłynie z serca śpiew pokoleń!

 

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.

            Przedsięwzięcie nie jest konkursem, ani przeglądem - jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicy spotykają na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w takim gronie stanowi o trwałej i głębokiej wartości spotkania, którą tworzą sami jego uczestnicy.

 

Więcej…

X EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU PIOSENKI „ODPOWIE CI WIATR…”

alt

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku zaprasza dzieci z klas 0 – III z placówek województwa podlaskiego do udziału w X - jubileuszowej edycji Regionalnego Konkursu Piosenki „Odpowie Ci wiatr…”. Kartę zgłoszenia należy wypełnić online i przesłać do organizatora do 9 maja 2016 roku.

 

Konkurs odbędzie się 19 maja 2016 roku o godz. 13.00 w siedzibie Szkoły przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1 A.

 

 

Regulamin Pobierz

Karta zgłoszenia http://goo.gl/forms/jVkHFYjk3J

Ważne - dla opiekunów: Zobacz

Program prezentacji konkursowych: Pobierz

 

Festiwal Kultur 2016

 

                                                                                           

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy

Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjów

i Placówek Kulturalno-Oświatowych województwa podlaskiego

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku jako organizator Festiwalu Kultur serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, a także przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu.

Impreza odbywa się pod patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz patronatami medialnymi: Telewizji Białystok, Radia Białystok i Wrót Podlasia. Nasze przedsięwzięcie ma na celu prezentację kultury rodzimej oraz kultur mniejszości narodowych. Jej adresatami są dzieci, rodzice oraz nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych miasta Białegostoku i regionu.

Festiwal obejmuje następujące działania:

-        konkurs plastyczny dla klas 0 – III – „Inni, a jednak tacy sami”,

-        konkurs literacki dla klas IV – VI – „Inni, a jednak tacy sami”,

-        prezentację stoiska kulturowego (np. pamiątki, stroje regionalne, potrawy, itp.),

-        prezentację artystyczną na żywo (np. taniec, piosenka, legenda, wiersz itp.).

Organizując Festiwal, przybliżamy – w formie artystycznej – różnorodność kultur naszego miasta i regionu, które w przeszłości funkcjonowały jako miejsce współistnienia wielu narodów i religii. Staramy się dzięki tej imprezie współtworzyć i wypełniać przestrzeń międzykulturową w mieście Ludwika Zamenhofa – twórcy międzynarodowego języka esperanto.

Kulturowe prezentacje artystyczne w wykonaniu wspaniałych zespołów dziecięcych i młodzieżowych w atmosferze święta i radości budują postawę autentycznego otwarcia się przedstawicieli młodego pokolenia na inne społeczności. Są też czynnikiem, który pozwala poszukiwać jedności, a zarazem kształtować pozytywne postawy społeczne młodzieży wobec wielokulturowości.

Festiwal spotyka się od lat z szerokim oddźwiękiem wśród uczniów i nauczycieli szkół białostockich oraz regionu, stał się okazją do zaprezentowania inicjatyw podejmowanych w szkołach na rzecz przybliżenia tradycji i kultur różnych narodów. Pozwolił również na poszukiwanie – ważnej w naszym współczesnym świecie – jedności w różnorodności.    

W bieżącym roku szkolnym (24 maja 2016 r.) w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna, dziewiąta już jego edycja, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy w godzinach 12.00-16.00.

 

 

Regulamin konkursu literackiego i plastycznego Pobierz

Patriotyczne śpiewanie 2015 - Podziękowanie

Patriotyczne Śpiewanie 2015 - Spodki 9 XI 2015 r.

I znów popłynął z serca śpiew pokoleń!

 

image142 Copy

 

 

             Dnia 9 XI 2015 r. w białostockich Spodkach kombatanci, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, żołnierze 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, uczniowie, nauczyciele i rodzice z ponad dwudziestu szkół miasta Białegostoku i okolic oraz mieszkańcy Białegostoku uczcili wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Patriotyczne Śpiewanie  odbyło się po raz ósmy - sala Wojewódzkiego Ośrodka Animacji i Kultury w Białymstoku była wypełniona po brzegi. Organizatorem Patriotycznego Śpiewania była Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową biało – czerwoną wstążkę i Śpiewnik pieśni i piosenek patriotycznych, śpiewanych podczas spotkania.

 

Więcej…

Reklama
----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
----------------------
Reklama
----------------------
Reklama
----------------------
Reklama
Reklama
----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama
-----------------------
Reklama