Warsztaty dla rodziców

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład ONLINE „Jak rozmawiać z dziećmi?”, który odbędzie się 15 listopada 2021 r. o godz. 17:00

Rozmowa z dzieckiem to niełatwa sztuka.

Prowadząca - Justyna Bacławska

Na pytania dotyczące rozmawiania z dzieckiem postara się odpowiedzieć podczas wykładu.

Jak rozmawiając budować z dzieckiem relację?

Jak rozmawiać językiem empatii i serca opierając się na rozpoznawaniu uczuć i potrzeb – swoich oraz drugiej osoby – i na otwartym ich wyrażaniu?

Jak dowiedzieć się, co aktualnie myśli, czuje i przeżywa Twoje dziecko?

Jakich słów i zwrotów warto unikać?

Jak chwalić?

Co stosować zamiast osądów, porównań, gróźb by zmotywować dziecko do działania?

Jak motywować i wyzwalać motywację wewnętrzną?

.

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularz rejestracyjny.

Każdy z zapisanych uczestników otrzyma link do wykładu na platformie.

Ilość miejsc ograniczona.


Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, innymi resortami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, przygotowało poradnik „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”. Materiał to kompendium wiedzy na temat rozpoznawania sytuacji zagrożeń i reagowania na nie. Poradnik jest przeznaczony dla dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów. 

Poradnik można pobrać ze strony ministerstwa https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczenstwo-fizyczne-i-cyfrowe-uczniow--poradnik-men lub z zakładki Poradniki w strefie dla zalogowanych SIO. 

Intencją autorów poradnika było stworzenie opracowania zawierającego pakiet zadań rekomendowanych do zrealizowania w szkole, a w kwestiach szczegółowych odsyłającego do rozwiązań, materiałów szkoleniowych, dokumentów i multimediów edukacyjnych. Materiały te pozwalają nauczycielom i dyrektorom szkół podnieść swoje kompetencje w zakresie zapewnienia uczniom bezpieczeństwa, w tym w cyberprzestrzeni, a także usystematyzować już posiadaną wiedzę.

Zachęcam do zapoznania się z publikacją.

 

Z wyrazami szacunku
Z poważaniem 
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

 


Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na bezpłatne warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród”, które rozpoczną się 9 września 2020 r. o godz. 18:00.

Warsztaty „Skąd nasz ród”? skierowane są do rodzin i osób, które chcą poznać własne korzenie i przywrócić pamięć o swoich przodkach.

Zajęcia składają się z 6 spotkań:

9,16, 23, 30.09.2020 r., 7, 14.10.2020 r., w godzinach 18.00 - 19.30

Podczas zajęć uczestnicy będą odkrywać własną tożsamość i jej znaczenie oraz będą mieli możliwość dookreślenia posiadanego niematerialnego dziedzictwa, jakie zawiera się m.in. w nazwisku i miejskim, historycznym charakterze Białegostoku i innych miejsc naszego urodzenia.

Warsztaty poprowadzi Pani dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz – doktor nauk humanistycznych, językoznawca polonistyczny, metodyk, adiunkt w Instytucie Języka Polskiego (Zakład Współczesnego Języka Polskiego) Uniwersytetu w Białymstoku. Pomysłodawczyni spotkań i warsztatów genealogicznych promujących nazwiska jako element tożsamości i dziedzictwa kulturowego – form popularyzacji historii.

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (parter, sala nr 8).

Osoby chętne proszone są o zapisanie się poprzez formularz rejestracyjny.

W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/799/warsztaty-genealogiczne-skad-nasz-rod-/#rezerwacja


Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na zajęcia szachowe dla dzieci z klas 4-6, które rozpoczną się dnia 12 września 2020 r.

Zajęcia obejmują 8 spotkań i odbywać się będą w soboty w godz. 09:45 - 11:00, w terminach:

12, 19, 26 września, 3, 10, 17, 24 października, 7 listopada 2020 r.

Miejsce: Białostocka Akademia Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku ul. Ciepła 32.

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (sala nr 8, parter).

Prosimy o zapisanie dziecka poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnegoW polu UWAGI należy podać wiek dziecka.

http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/801/zajecia-szachowe-dla-dzieci-z-klas-4-6/#rezerwacja


Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na zajęcia szachowe dla dzieci z klas 0-3, które rozpoczną się dnia 12 września 2020 r.

Zajęcia obejmują 8 spotkań i odbywać się będą w soboty w godz. 09:00 - 9:45, w terminach:

12, 19, 26 września, 3, 10, 17, 24 października, 7 listopada 2020 r.

Miejsce: Białostocka Akademia Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku ul. Ciepła 32.

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (sala nr 8, parter).

Prosimy o zapisanie dziecka poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnegoW polu UWAGI należy podać wiek dziecka.

http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/800/zajecia-szachowe-dla-dzieci-z-klas-0-3/#rezerwacja


 MINISTER                                                                          GŁÓWNY INSPEKTOR           

EDUKACJI NARODOWEJ                                                     SANITARNY             

Dariusz Piontkowski                                                          Jarosław Pinkas

 

Warszawa, 18 sierpnia 2020 r.

 

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

             gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.

 ProteGO Safe – jak to działa?

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie
z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. 

 ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 Aplikacja składa się z dwóch modułów:

  • pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
  • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

 Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe

Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy. 

 Dziennik zdrowia

ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. 

 Bezpieczeństwo z ProteGO Safe

Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

 Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

 

Z wyrazami szacunku

 Dariusz Piontkowski                                                                                          Jarosław Pinkas 

Minister Edukacji Narodowej                                                                            Główny Inspektor Sanitarny
Zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z  Panem Zdzisław Hoffmanem.  Spotkanie odbędzie się w naszej szkole 14.11.2019 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali A2-6. Temat wkładu - XXI wiek- wyzwania, przed którymi stoją nasze dzieci.


 Zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z  Panią Elżbietą Powichrowską -Dyrektorem Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku ETAP.

Spotkanie odbędzie się w naszej szkole 9.10.2019 r. (środa) o godz. 17.00 w sali A2-6.

 Temat wkładu - "Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanych przez  dzieci i młodzież".

Z wyrazami szacunku Joanna Hajduczenia - pedagog szkolny

 

 

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. więcej 

Zachęcamy do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku wypoczynek.men.gov.pl
Rządowy program Dobry Start więcej Białostocka Akademia Rodziny - warsztaty, wydarzenia 

Broszura Dzieci w wirtualnej sieci 2021.pdf

rozmiar: 1,17 MB PDF pobierz

pismo przewodnie grypa.pdf

rozmiar: 204,75 KB PDF pobierz

Ulotka Grypa czy przeziębienie.pdf

rozmiar: 759,93 KB PDF pobierz
Do góry