Warsztaty dla rodziców
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, innymi resortami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, przygotowało poradnik „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”. Materiał to kompendium wiedzy na temat rozpoznawania sytuacji zagrożeń i reagowania na nie. Poradnik jest przeznaczony dla dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów.
Poradnik można pobrać ze strony ministerstwa https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczenstwo-fizyczne-i-cyfrowe-uczniow--poradnik-men lub z zakładki Poradniki w strefie dla zalogowanych SIO.
Intencją autorów poradnika było stworzenie opracowania zawierającego pakiet zadań rekomendowanych do zrealizowania w szkole, a w kwestiach szczegółowych odsyłającego do rozwiązań, materiałów szkoleniowych, dokumentów i multimediów edukacyjnych. Materiały te pozwalają nauczycielom i dyrektorom szkół podnieść swoje kompetencje w zakresie zapewnienia uczniom bezpieczeństwa, w tym w cyberprzestrzeni, a także usystematyzować już posiadaną wiedzę.
Zachęcam do zapoznania się z publikacją.
Z wyrazami szacunku
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na bezpłatne warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród”, które rozpoczną się 9 września 2020 r. o godz. 18:00.
Warsztaty „Skąd nasz ród”? skierowane są do rodzin i osób, które chcą poznać własne korzenie i przywrócić pamięć o swoich przodkach.
Zajęcia składają się z 6 spotkań:
9,16, 23, 30.09.2020 r., 7, 14.10.2020 r., w godzinach 18.00 - 19.30
Podczas zajęć uczestnicy będą odkrywać własną tożsamość i jej znaczenie oraz będą mieli możliwość dookreślenia posiadanego niematerialnego dziedzictwa, jakie zawiera się m.in. w nazwisku i miejskim, historycznym charakterze Białegostoku i innych miejsc naszego urodzenia.
Warsztaty poprowadzi Pani dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz – doktor nauk humanistycznych, językoznawca polonistyczny, metodyk, adiunkt w Instytucie Języka Polskiego (Zakład Współczesnego Języka Polskiego) Uniwersytetu w Białymstoku. Pomysłodawczyni spotkań i warsztatów genealogicznych promujących nazwiska jako element tożsamości i dziedzictwa kulturowego – form popularyzacji historii.
Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (parter, sala nr 8).
Osoby chętne proszone są o zapisanie się poprzez formularz rejestracyjny.
W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.
http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/799/warsztaty-genealogiczne-skad-nasz-rod-/#rezerwacja
Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na zajęcia szachowe dla dzieci z klas 4-6, które rozpoczną się dnia 12 września 2020 r.
Zajęcia obejmują 8 spotkań i odbywać się będą w soboty w godz. 09:45 - 11:00, w terminach:
12, 19, 26 września, 3, 10, 17, 24 października, 7 listopada 2020 r.
Miejsce: Białostocka Akademia Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku ul. Ciepła 32.
Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (sala nr 8, parter).
Prosimy o zapisanie dziecka poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. W polu UWAGI należy podać wiek dziecka.
http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/801/zajecia-szachowe-dla-dzieci-z-klas-4-6/#rezerwacja
Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na zajęcia szachowe dla dzieci z klas 0-3, które rozpoczną się dnia 12 września 2020 r.
Zajęcia obejmują 8 spotkań i odbywać się będą w soboty w godz. 09:00 - 9:45, w terminach:
12, 19, 26 września, 3, 10, 17, 24 października, 7 listopada 2020 r.
Miejsce: Białostocka Akademia Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku ul. Ciepła 32.
Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (sala nr 8, parter).
Prosimy o zapisanie dziecka poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. W polu UWAGI należy podać wiek dziecka.
http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/800/zajecia-szachowe-dla-dzieci-z-klas-0-3/#rezerwacja
MINISTER GŁÓWNY INSPEKTOR
EDUKACJI NARODOWEJ SANITARNY
Dariusz Piontkowski Jarosław Pinkas
Warszawa, 18 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,
gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.
ProteGO Safe – jak to działa?
ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie
z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.
ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Aplikacja składa się z dwóch modułów:
- pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
- drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.
Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe
Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy.
Dziennik zdrowia
ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia.
Bezpieczeństwo z ProteGO Safe
Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej Główny Inspektor Sanitarny
Zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z Panem Zdzisław Hoffmanem. Spotkanie odbędzie się w naszej szkole 14.11.2019 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali A2-6. Temat wkładu - XXI wiek- wyzwania, przed którymi stoją nasze dzieci.
Zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z Panią Elżbietą Powichrowską -Dyrektorem Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku ETAP.
Spotkanie odbędzie się w naszej szkole 9.10.2019 r. (środa) o godz. 17.00 w sali A2-6.
Temat wkładu - "Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanych przez dzieci i młodzież".
Z wyrazami szacunku Joanna Hajduczenia - pedagog szkolny
List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. więcej