Festiwal Kultur

Przedszkoli, Szkół

i Placówek Kulturalno-Oświatowych

województwa podlaskiego

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku jako organizator Festiwalu Kultur serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych, a także mieszkańców do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz patronatami medialnymi: Telewizji Białystok, Radia Białystok, Kuriera Porannego, Twojej Telewizji Regionalnej TTR i Wrót Podlasia. Nasze przedsięwzięcie ma na celu prezentację kultury rodzimej oraz kultur mniejszości narodowych. Jej adresatami są dzieci, rodzice oraz nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych miasta Białegostoku i regionu.

Organizując Festiwal, przybliżamy – w formie artystycznej – różnorodność kultur naszego miasta i regionu, które w przeszłości funkcjonowały jako miejsce współistnienia wielu narodów i religii. Staramy się dzięki tej imprezie współtworzyć    i wypełniać przestrzeń międzykulturową w mieście Ludwika Zamenhofa – twórcy międzynarodowego języka esperanto.

Kulturowe prezentacje artystyczne w wykonaniu wspaniałych zespołów dziecięcych i młodzieżowych w atmosferze święta i radości budują postawę autentycznego otwarcia się przedstawicieli młodego pokolenia na inne społeczności. Są też czynnikiem, który pozwala poszukiwać jedności, a zarazem kształtować pozytywne postawy społeczne młodzieży wobec wielokulturowości.

Festiwal spotyka się od lat z szerokim oddźwiękiem wśród uczniów i nauczycieli szkół białostockich oraz regionu, stał się okazją do zaprezentowania inicjatyw podejmowanych w szkołach na rzecz przybliżenia tradycji i kultur różnych narodów. Pozwolił również na poszukiwanie – ważnej w naszym współczesnym świecie – jedności w różnorodności.

W bieżącym roku szkolnym (24 kwietnia 2018 r.) w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się jedenasta jego edycja, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy w godzinach 12.00-16.00.

Patronat medialny:

Regulamin FK.doc.pdf