Konkurs KOLĘDY I PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ "Niech kolęda się niesie po świecie…"

XI edycja Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej

Niech kolęda się niesie po świecie…”

W dniu 8 grudnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja Konkursu Kolędy i Piosenki ŚwiątecznejNiech kolęda się niesie po świecie…”

Organizatorem XI edycji była Szkoła Podstawowej Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

Patronat honorowy objęli:

Pan Jerzy Leszczyński - Marszałek Województwa Podlaskiego

Pani Mariola Szczypiń - Podlaskiego Kuratora Oświaty

Pan Tadeusz Truskolaski - Prezydent Miasta Białegostoku

Patronat medialny:

Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny i Portal Miejski Białystok Online

Opieka medialna

Telewizja Polska oddział w Białymstoku

W tym roku wzięło udział 21 solistów i 5 chórów, łącznie około 80 osób ze szkół podstawowych z województwa podlaskiego. Uczestnicy zaprezentowali utwory w języku polskim i językach obcych: angielskim, francuskim, rosyjskim, białoruskim, niemieckim i albańskim.

Profesjonalne jury w składzie: pani Wiktoria Blakicka, pani Marta Wróblewska, pani Aldona Poczwardowska oraz pan Maciej Falkiewicz oceniało walory głosowe, poziom wykonania, interpretację kolędy oraz  ogólne wrażenie artystyczne, jakie tworzyli swoim występem młodzi wykonawcy. Artyści konkursu mogli liczyć na aplauz wspaniałej publiczności.

Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach:

1)   solista – szkoła podstawowa kl. 1-5

2)   zespół/chór – szkoła podstawowa kl. 1-5, gimnazjum kl. 2-3

3)   solista – szkoła podstawowa kl. 6-7, gimnazjum kl. 2-3

Tegoroczni zwycięzcy:

Solista SP  kl. 6-7, gimnazjum kl. 2-3

I miejsce –Gabriela Jabłońska – SP 1 Białystok

II miejsce –Agata Daniłowicz– SP 1 Wasilków

III miejsce –Jakub Grzybowski– PG 17 Integracyjne Białystok

Wyróżnienie- Maja Markowska SP 29 Białystok, Maja Guzowska SP 24

Zespół/chór SP:

I miejsce –Zespół Wokalny CANTO PG 17 Integracyjne Białystok

II miejsce –Christmas Team – SP 12 Białystok

III miejsce –Chór Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 Białystok

Wyróżnienie- Anna i Barbara Zieniewicz SP 37 Białystok i Zespół Belen SP 11 Suwałki - nagroda przewodniczącego jury

Solista SP kl.1-5

I miejsce –Patrycja Kuprjanowicz– SP 4 Białystok

II miejsce –Szymon Cholewski – SP 37 Białystok

III miejsce –Aleksandra Wołosewicz SP 14 Białystok

Wyróżnienie-Aleksander Chomaniuk SP 4 Białystok i Zuzanna Breczko SP 5 Białystok

Zwycięzcy w kategorii chóry/zespoły otrzymali dyplomy i statuetki, a soliści nagrody rzeczowe. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy,
a wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom i rodzicom dziękujemy, że zechcieli być z nami w tym wyjątkowym dniu i podzielić się z innymi pięknymi efektami ich ciężkiej pracy.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych Sponsorów, którzy corocznie angażują się w organizację konkursu. W ten sposób wspierają młode talenty i podtrzymują piękny zwyczaj śpiewania kolęd.

Oto oni:

Rada Rodziców SP Nr 12 w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Białostocki Teatr Lalek, Kino Helios, Urząd Miejski w Białymstoku, UM Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych  w Białymstoku, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uczących się Języka Białoruskiego AB-BA, Empik School Białystok, wydawnictwa językowe Haszet, Macmillan Education i Oxford University Press oraz restauracja Venessa

Pani Anna Satuła, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku, podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie,
a także opiekunom za przygotowanie uczniów do występów i życzyła Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Merry Christmas’!

С Новым годом!

Joyeux Noel!

Fröhliche Weihnachten!

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

Alina Kazimierowicz, Katarzyna Lul-Worobiej,

Monika Piekarska, Alicja Pająk