Rozśpiewany Białystok

Historia chóru:

Chór Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku powstał z połączenia się szkół: Publicznego Gimnazjum Nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego w Białymstoku i Szkoły Podstawowej Nr 12 w Białymstoku.

Założycielem i dyrygentem chóru w PG 6 jest mgr Iwona Pawluczuk. Zespół ten należy do programu miejskiego "Rozśpiewany Białystok" od 1 stycznia 2017 roku. W roku szkolnym 2017/18 do zepołu dołączył chór SP 12 prowadzony przez mgr Katarzynę Gerwatowską.

Chór kilka razy do roku uświetnia ważniejsze uroczystości szkolne a także uczestniczy w życiu artystycznym Miasta Białegostoku.

Dyrygenci:

Mgr Iwona Pawluczuk jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku i Podyplomowych Nauczania Blokowego - sztuka (muzyka, plastyka)  Niepublicznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku. Od 2011 roku pracowała w PG 6 w Białymstoku, które od 1 września 2017 roku jest włączone do SP 12.

W szkole naucza muzyki, plastyki oraz prowadzi chór.

Mgr Katarzyna Gerwatowska

Próby chóru:

Poniedziałki i środy 15.30-16.30 w sali G1-5

1. 16 października - uroczystość miejska

2. 27 października - apel "Pola nadziei"

3. 9 listopada - uroczystość miejska "Patriotyczne śpiewanie"