„Jak niemieccy wynalazcy zmienili oblicze współczesnej cywilizacji”

Od lutego do czerwca 2020 r. grupka osób z klasy 8G pracowała nad projektem edukacyjnym pod tytułem:  „Jak niemieccy wynalazcy zmienili oblicze współczesnej cywilizacji”. Zadaniem uczniów było wyszukanie informacji na temat niemieckich wynalazców, którzy dzięki swoim wynalazkom podnieśli komfort naszego życia. Uczniowie zestawili te zdobycze cywilizacji z wcześniej funkcjonującymi rozwiązaniami. W projekcie uczniowie opisali m. in  Carla von Linde – wynalazcę chłodziarki sprężynowej, Leviego Straussa – projektanta pierwszych dżinsów oraz Carla Friedricha Benza – konstruktora dwusuwowego silnika spalinowego. Wyniki swojej pracy uczniowie  przedstawili  online na forum klasy w formie prezentacji multimedialnej. Oto kilka z jej slajdów:

 

 

Podczas pracy nad projektem młodzież poszerzyła wiedzę krajoznawczą, rozwinęła kompetencje w zakresie języka niemieckiego oraz umiejętność pracy w grupie.

 

Skład grupy projektowej:

  1. Wiktoria Kalinowska
  2. Michał Korycki
  3. Jan Sokół

 

Opiekun projektu: Karolina Szewczyk

 

Gratulujemy zaangażowania i pomysłowości!

 

                                                                                                                                 Karolina  Szewczyk

Do góry