„Podlaskie spotkania z pisarzami”

„Podlaskie spotkania z pisarzami”

 

W tym roku szkolnym mieliśmy okazję uczestniczyć w cyklu spotkań z autorami książek dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami”.         

9 października 2018 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z panią Barbarą Mikulską, która opowiedziała nam jak i kiedy zaczęła pisać książki dla młodzieży. Uczniowie mieli okazję przekonać się co to jest „suspens”, słuchając fragmentu najnowszej powieści autorki.         

17 października 2018 r. grupa uczniów usłyszała od pana Wojciecha Letkiego jak powstają jego fantastyczne bajki do których na naszych oczach kreśliła ilustracje pani Beata Kulesza-Domaziak.        

19 października 2018 r. uczniowie klas 3 gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorski z panią Anną Kamińską, autorką książek biograficzny o Simonie Kossak i o Wandzie Rutkowskiej. Młodzież dowiedziała się na czym polega specyfika pisania tego rodzaju książek.        

15 listopada 2018 r. na spotkaniu z panią Agnieszką Frączek nie tylko zapoznaliśmy się z treścią jej utworów, ale także mieliśmy okazję podszkolić się w pięknym mówieniu.
oraz właściwym używaniu trudnych słów.

Do góry