Dni Debaty w SP 12!

Udało się! Zdalna edukacja nas nie pokonała – zgodnie z planem przeprowadziliśmy debaty w klasach 7. Przebiegły… wzorowo! Bazowaliśmy na zasadach debaty oksfordzkiej. Było wiele emocji, ale nad wszystkim górowały przekonujące, rzeczowe argumenty, przedstawiane przez rozmówców w spokojnej atmosferze, z poszanowaniem wypowiedzi innych. Uczniowie spisali się na medal: w roli marszałka, czyli czuwającego nad przebiegiem dyskusji, mówców ze strony opozycji i propozycji prezentujących argumenty i kontrargumenty, jury oceniających wartości argumentacji.

Opinie uczniów:

Amelka: „Uważam, że debata była interesująca i niczym nie odbiegała od tej profesjonalnej”.

Oliwia: „Podobało mi się, że wszystkie opinie prezentowane były w kulturalny sposób”.

Kuba: „Debata poszła dobrze, dobre było przygotowanie, kultura. Podobało mi się zaangażowanie wszystkich uczestników”.

Marysia: „Ogólnie debata podobała mi się, bo bardzo lubię robić coś, co związane jest z argumentacją i mam nadzieję, że będziemy mieli więcej takich lekcji”.

Monika: „Debata była bardzo ciekawa”.

Damian: „Bardzo mi się podobało!”.

Natalia: „W naszej debacie bardzo podobał mi się fakt, że uczestnicy nie wchodzili sobie w zdanie i kulturalnie się wypowiadali. Nie było żadnych minusów i problemów”.

debata 7d.pdf

rozmiar: 616,31 KB PDF pobierz