Europejski Dzień Języków

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W SP12

 

W sobotę 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku. Z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.

W naszej szkole też postanowiliśmy uczcić ten dzień. W piątek 25 września nauczyciele języków obcych przygotowali specjalne lekcje na temat Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie w klasach młodszych i starszych mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zwrotami w różnych językach, kulturą krajów Europejskich oraz przekonać się jak ważna jest znajomość języków obcych. Jednak to nie wszystko! Każda klasa pod kierunkiem swojego wychowawcy przygotowała hasło promujące naukę języków. Wybrani uczniowie stworzyli prezentację haseł swoich klas. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz prezentacji wszystkich pomysłów naszych kreatywnych uczniów.

 

 

 

Do góry