Kilka słów od Dyrektora Szkoły

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

              Uroczystość zakończenia roku szkolnego to niezwykle ważny moment. Zarówno Wy, uczniowie, jak i my, nauczyciele, przychodzimy tutaj myśląc już o słonecznych wakacjach.

               Każdy dzień nauki był dniem odkrywania Waszych pasji, potencjałów oraz ciekawości świata, która w Was drzemie. Bardzo nam zależało, aby godziny spędzone w klasach tej szkoły były dla Was przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia Waszych marzeń. Bo właśnie to jest najważniejsze – abyście wszyscy odnaleźli swoją wymarzoną drogę i nią podążali.

             To zakończenie roku jest inne niż poprzednie. Odbywa się w trudnych czasach, kiedy świat boryka się z groźnym wirusem. Jestem z Was dumna, że sprostaliście wyzwaniom, jakie stawiała przed Wami samodzielna nauka i nowoczesne technologie. W tym miejscu muszę podziękować Rodzicom, którzy ze zrozumieniem, odpowiedzialnością i wielkim zaangażowaniem wspierali Was w nauce.

 

Drodzy Absolwenci!

            Stefan Żeromski, wybitny polski literat, napisał, że „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Nie mogę więc złożyć Wam lepszych życzeń niż te, byście nigdy nie przestali być spragnieni wiedzy, poznawania otaczających Was zjawisk oraz kultur. Życzę Wam jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia. Sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą Wam dojść do wyznaczonych celów.

           Jednocześnie z tego miejsca chciałabym podziękować Nauczycielom. Jestem pełna podziwu ich wytrwałości i determinacji podczas pracy zdalnej. Stanowicie przykład dla uczniów, często to Wy jako pierwsi zauważacie ich talenty i predyspozycje. Proszę, żebyście podczas wakacji odpoczęli i nabrali sił do nowych wyzwań. Niech Wam nie zabraknie dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych pasji.

           Wszystkim uczniom życzę letniego relaksu, chwil pełnych zabawy, spotkań z koleżankami i kolegami. Mam nadzieję, że w pełni wypoczniecie, odzyskacie siły i będziecie gotowi na kolejne miesiące nauki.

 

Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2019/2020 uważam za zakończony!

 

Anna Satuła

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12

im. Zygmunta Glogera w Białymstoku

Kilka słów od Dyrektora na zakończenie roku.pdf

rozmiar: 326,9 KB PDF pobierz
Do góry