Międzynarodowy konkurs Nabój Junior

22 listopada 2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Nabój Junior zorganizowanym w naszym mieście przez Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej.

W drużynie reprezentującej naszą szkołę znaleźli się: Daria Łukjańczuk kl.8h, Magdalena Panas kl.8h, Dawid Gierasimiuk kl.8h i Jakub Piotrowski kl.8e.
Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań, a było ich do rozwiązania 42.
Najlepsza na świecie okazała się szkoła ze Słowacji. Natomiast nasi uczniowie też dali z siebie wszystko i zajęli 31 miejsce na 156 szkół w Polsce biorących udział w konkursie. Warto wspomnieć że ogólnie w zawodach uczestniczylo 905 drużyn z całego świata. Wielkie brawa naszym reprezentantom!!!!!

Iwona Lewończuk

Do góry