Misiaki – Pluszaki!

Misiaki – Pluszaki!

Witajcie kochani!

Już niebawem, bo 25 listopada będziemy obchodzić bardzo ważne święto -”Dzień Misia”! Nauczyciele świetlicy przygotowali dla Was kilka propozycji na miłe spędzenie czasu w towarzystwie różnych misiów.

Zapraszamy!

***********

Masz misiowe widzimisię, więc udaje wszystko Ci się!

  1. Spróbuj przeczytać samodzielnie.

„Na kole podbiegunowym” Tomasz Plebański

Najpierw było całkiem biało.

Słuchaj, co się dalej działo!

W śniegu. Tam. Tam, gdzie ta kopka,

nagle się zjawiła kropka.

Całkiem czarna. Niczym mucha.

Tylko tyle? Nie. No, słuchaj!

Stałem chwilę i niedługo

zobaczyłem kropkę drugą.

W końcu się zjawiła trzecia,

a śnieg z nieba leciał, leciał…

Ate kropki wciąż biegały

i fikały, i śmigały…

Potem nagle „psik!” kichnęły,

podskoczyły i zniknęły.

Co to było? Nie wiesz, Krzysiu?

Nosy trzech polarnych misiów!

  1. Jak myślisz, w co bawiły się misie? Narysuj to!
  2. Wymyśl rymy do następujących wyrazów : narty, sanki, nosy, np. trawa- sprawa, miś- ryś, cud- miód.
  3. Wykreślanka. Wykreśl wszystkie litery e, E, m, M i przeczytaj hasło.

EmPeAMEmNmeMeDmEMeAm


Powodzenia!

**********

Spróbuj przeczytać samodzielnie:

Jan Brzechwa „Niedźwiedź”

Proszę państwa, oto miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś,

Chętnie państwu łapę poda.

Nie chce podać? A to szkoda.

Z Okazji zbliżającego się święta wszystkich misiów przygotowaliśmy dla Was misie pandy- kukiełki. Przeczytaj czego potrzebujesz do wykonania pracy.

Potrzebne materiały:

- płatki kosmetyczne,

- patyczki od lodów lub patyczki do szaszłyków,

- czarny mazak lub marker,

- biały papier techniczny,

- klej i nożyczki.

Sposób wykonania:

Z białego papieru technicznego wycinamy kółeczka wielkości płatków kosmetycznych i podklejamy nimi płatek. Od tyłu doklejamy patyczek. Następnie wycinamy mniejsze kółeczka ( uszy, nos oraz oczy misia)- kółka kolorujemy na czarno) i przyklejamy ( uszy od tylnej strony). Dorysowujemy buzie. Gotowe ! Życzymy udanej zabawy.

*************

Każdy z nas chyba miał ulubioną maskotkę, misia jak był dzieckiem. Dla wielu dzieci miś jest jak skarb. Idealna przytulanka, która koi każdą łzę, przy której czują się bezpieczne. Pomaga przetrwać smutne chwile. Ja również mam swojego misia - przytulaka. O to kilka propozycji na ten czas:

KLIKNIJ

***************

Czy znasz Misia Wojtka? Nie? To świetnie się składa, bo chce Ci o nim opowiedzieć kilka słów...

Miś Wojtek był prawdziwym brunatnym niedźwiadkiem, który w wieku 3 miesięcy został adoptowany przez polskich żołnierzy II Korpusu Armii Andersa w miejscowości Hamadan w Iranie. Kupili go od irańskiego chłopca za parę groszy i puszkę konserw. Osieroconego przez matkę niedźwiadka żołnierze karmili rozcieńczonym skondensowanym mlekiem z butelki za pomocą szmacianego smoczka. Wychowany wśród ludzi przekonany był o swoim własnym człowieczeństwie i wkrótce sam został żołnierzem. Otrzymał stopień szeregowca, własną książeczkę wojskową, numer ewidencyjny i należny mu żołd. Żołd ten przekładał się na podwójną racje jedzenia.

Film animowany o Misiu Wojtku

***************

Z pewnością znacie mnóstwo misiów z bajek, z baśni, z filmów i książek. Jeśli tak to spróbujcie rozwiązać te zagadki. Za jakiej bajki lub filmu pochodzi ten Miś: Baloo, Po, Colargol? Potrafisz opisać te misie: Miś Paddington, Miś Uszatek, Troskliwy Miś? I jak Ci poszło?

Na pewno znasz też Misia z sympatycznej bajki Masza i Niedźwiedź. Ta zabawna dwójka zawsze ma jakieś przygody. Spróbuj ułożyć historyjkę z ich przygodami, może to być na przykład komiks. A gdy już skończysz to obejrzyj sobie małą Maszę i jej Misia, oni zawsze poprawiają nastrój! 

 

************

Pamiętaj! Jeśli wykonasz którąś z prac plastycznych, ułożysz komiks, lub będziesz chciał podzielić się swoimi pomysłami - napisz do nas na mobi dzienniku, wyślij nam zdjęcie swojej pracy, a my z przyjemnością opublikujemy ją na stronie internetowej naszej szkoły (wiadomość wyślij do Pani Moniki Kwiatkowskiej ze świetlicy starszaków).

Do zobaczenia za tydzień!

 

 

 


 

Do góry