XII EDYCJA KONKURSU KOLĘDY I PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ "Niech kolęda się niesie po świecie…"

XII edycja Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej

Niech kolęda się niesie po świecie…”

Dnia 7 grudnia 2018 r. odbyła się XII edycja Konkursu Kolędy i Piosenki ŚwiątecznejNiech kolęda się niesie po świecie…” Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowej Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

Patronat honorowy objęli:

Pan Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego

Pani Beata Pietruszka - Podlaski Kurator Oświaty

Pan Tadeusz Truskolaski - Prezydent Miasta Białegostoku

Patronat medialny sprawowało Polskie Radio Białystok

Opieka medialna - TVP3 Białystok

W tym roku wzięło udział 13 solistów i 8 chórów/zespołów, łącznie około 80 osób ze szkół podstawowych z województwa podlaskiego. Uczestnicy zaprezentowali utwory w języku polskim i językach obcych: angielskim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim.

Profesjonalne jury w składzie: pani Marta Wróblewska – przewodnicząca jury, pan Maciej Falkiewicz oraz pan Paweł Pecuszok oceniało walory głosowe, poziom wykonania, interpretację kolęd oraz  ogólne wrażenie artystyczne, jakie tworzyli swoim występem młodzi wykonawcy. Artyści konkursu mogli liczyć na aplauz zgromadzonej publiczności.

Uczestnicy prezentowali się w czterech kategoriach:

1)   solista – szkoła podstawowa kl.1-5

2)   solista – szkoła podstawowa kl.6-8, gimnazjum kl. 3

3)   zespół/chór – szkoła podstawowa kl.1-5

4)   zespół/chór – szkoła podstawowa kl.6-8, gimnazjum kl. 3

Oto tegoroczni zwycięzcy:

Solista SP kl.1-5

I miejsce – Maya Zyskowska, Stowarzyszenie PARTITA w Grajewie

II miejsce - Zosia Borowska, SP nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

III miejsce – Julianna Xhaji, SP w Choroszczy

Wyróżnienie – Kinga Kozłowska, SP nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Solista SP  kl.6-8, gimnazjum kl. 3

I miejsce – Agata Daniłowicz, SP 1 w Wasilkowie

II miejsce – Maja Markowska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Białymstoku

III miejsce – Zofia Sakowicz, Prywatna SP nr 1 w Białymstoku

Wyróżnienie - Patrycja Kuprjanowicz, SP nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku

Zespół/chór SP kl.1-5

I miejsce – Chór Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Białymstoku

II miejsce –Zespół Wokalny NAAJ, SP nr 2 w Czarnej Białostockiej

III miejsce – Wesoła Dwunastka, SP Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku

Wyróżnienie – Maja i Kamila Drozdowskie, SP Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku

Zespół/chór SP kl.6-8, gimnazjum kl. 3

I miejsce – Zespół Sing City, SP nr 5 w Białymstoku

II miejsce - Zespół Wokalny CANTO, SP nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku

III miejsce – Milena Huk i Ania Izabella Roginela, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym

Wyróżnienie – Duet „Lalki” Barbara i Anna Zieniewicz, SP nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku

Zwycięzcy w kategorii chóry/zespoły otrzymali dyplomy, statuetki, drobne upominki, a soliści dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom i rodzicom dziękujemy, że zechcieli być z nami w tym wyjątkowym dniu i podzielić się z innymi pięknymi efektami swojej ciężkiej pracy.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych Sponsorów, którzy corocznie angażują się w organizację konkursu. W ten sposób wspierają młode talenty i podtrzymują piękny zwyczaj śpiewania kolęd.

Oto oni:

Rada Rodziców SP Nr 12 w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Białostocki Teatr Lalek, kino Helios, Pijalnia Czekolady E.Wedel, Urząd Miejski w Białymstoku Wschodzący Białystok, Empik School Białystok, PSS Społem.

Merry Christmas!

С Новым годом!

Joyeux Noël!

Fröhliche Weihnachten!

Relacja w Radiu Białystok

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

Katarzyna Lul-Worobiej

Alina Kaziemierowicz