Konkurs KOLĘDY I PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ Niech kolęda się niesie po świecie…

XIII EDYCJA KONKURSU

KOLĘDY I PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

Niech kolęda się niesie po świecie…

 

Śpiewanie kolęd czas zacząć...

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj kolędowania związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia na świat Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem
i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje.

 

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować,

Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera
w Białymstoku

organizuje kolejną edycję konkursu KOLĘDY I PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

Niech kolęda się niesie po świecie…

 

W tym roku będzie to trzynaste spotkanie kolędników.

 

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego. Jego celem jest propagowanie kultury muzycznej, upowszechnianie kolęd i pastorałek, rozwijanie talentów estradowych, kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie chęci wspólnego śpiewania kolęd i piosenek świątecznych oraz zainteresowanie młodych ludzi nauką języka obcego.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

 

Organizatorzy:

                                                                                                      Dyrektor Anna Satuła

    Wicedyrektor Elżbieta Wiśniewska

    Koordynatorzy konkursu:

        Alina Kazimierowicz,

        Katarzyna Lul-Worobiej

       Monika Piekarska

 WYNIKI KONKURSU

 

 REGULAMIN

Do góry