Zapraszamy do udziału w Patriotycznym Śpiewaniu 2019

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2019
- niech znów popłynie z serca śpiew pokoleń!

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.

Przedsięwzięcie nie jest konkursem, ani przeglądem- jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicy spotykają na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w takim gronie stanowi o trwałej i głębokiej wartości spotkania, którą tworzą sami jego uczestnicy.

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów placówek oświatowych województwa podlaskiego oraz mieszkańców do udziału w Patriotycznym Śpiewaniu 2019.

Uroczyste spotkanie miejskie, w którym wezmą bezpośredni udział przedstawiciele szkół miasta Białegostoku odbędzie się 8 XI 2019 r. o godz. 12.00 w sali WOAK-u (ul. Św. Rocha 14). 

Serdecznie zapraszamy także placówki oświatowe województwa podlaskiego do udziału w Patriotycznym Śpiewaniu poprzez zorganizowanie podobnych spotkań we własnych siedzibach lub innych, ustalonych przez placówki miejscach, np. w kościele na terenie swojej parafii.

Wszelkie materiały pomocne przy realizacji spotkań znajdują się na stronie:  www.sp12białystok.pl (Patriotyczne Śpiewanie 2019)

Organizatorom bardzo zależy na zebraniu informacji o przebiegu spotkania w Państwa placówce, dlatego uprzejmie prosimy o wysłanie kilku zdjęć i krótkiego sprawozdania z przebiegu uroczystości w Państwa Placówce wg wzoru (formularz on-line) w terminie do 19 XI 2019 r.

Dzień 11 listopada to święto Polski, naszej Ojczyzny. Jesteśmy przekonani, że wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przyczyni się do umocnienia patriotyzmu oraz integracji społeczności szkolnych i lokalnych na Podlasiu.

 

 PATRIOTYCZNYM ŚPIEWANIEM UCZCIJMY RAZEM 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!

ZAPRASZAMY!

Organizatorzy:

Szkoła Podstawowa Nr 12 im Zygmunta Glogera w Białymstoku i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

Patronat honorowy:

Wojewoda Podlaski, Podlaski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Białegostoku, Marszałek Województwa Podlaskiego,

IPN Oddział w Białymstoku i NSZZ Solidarność Oświaty Białystok.  

Patronat medialny:

Polskie Radio Białystok i TVP 3 Białystok.

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatorów:
Ewa Sokolińska tel. 660 41 70 11,
ewa.sokolinska@sp12.bialystok.pl
Jolanta Zajkowska tel. 502 964 915, j
olanta.zajkowska@sp12.bialystok.pl

DELEGACJE PLACÓWEK, KTÓRE WEZMĄ UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI W "SPODKACH"

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI  W PLACÓWKACH WOJ. PODLASKIEGO

Prezentacje multimedialne (do oglądania):

Prezentacje piosenek do śpiewania

Karta zgłoszenia delegacji szkoły

Karta zgłoszenia udziału placówki

Sprawozdanie

logo 2 PŚ 2019.jpg

rozmiar: 1,61 MB JPG pobierz

logo PŚ 2019.jpg

rozmiar: 1,43 MB JPG pobierz
Do góry