"W marcu jak w garncu" - marcowe zabawy w zerówce

Marzec to idealana pora na rozmowy o pogodzie. Dzieci poprzez różne działania poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu". Zaczęły "mieszać" pogodę w garze: rytmicznie rysowały deszcz ze śniegiem. Nastepnie  w rytm muzyki wydzierały z papieru trochę słońca, deszczu i wiatru, jak to w marcu bywa. Na koniec wszystkie składniki wrzucały do gara. Podczas zajęć wykorzystana została metoda Edukacji przez ruch Droty Dziamskiej, która wykorzystuje spontaniczne ruchy rąk w rytm specjalnie dobranej muzyki. Takie ćwiczenia przygotowują maluchy do nauki pisania. Dzieci zainspirowane wierszem Juliana Tuwima "Dwa wiatry" brały także udział w zabawach badawczych, dzięki którym poznały właściwości powietrza.