IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU”

18 maja 2018 r. zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku podjęli niesamowite wyzwanie! Biorąc udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU” dołączyli do grona Małych Maratończyków. 30-osobowa drużyna zaczęła swoje przygotowania do biegu już podczas śniadania! Warzywno - witaminowy zastrzyk dodał maluchom energii i pozwolił na efektywną rozgrzewkę, którą zgodził się przeprowadzić pan Kamil Kryński - lekkoatleta, olimpijczyk Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Następnie dzieci wraz z nauczycielkami ustaliły zasady bezpieczeństwa oraz gry fair play. Gotowe do działania maluchy pod okiem trenera lekkoatletyki Pawła Kalinowskiego przebiegły wyznaczoną trasę. Mali Maratończycy łącznie pokonali 18000m. Wynik z dumą wpisaliśmy do licznika wszystkich biegających przedszkolaków. Po zakończeniu sportowych zmagań każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. To był dzień pełen wrażeń! Był uśmiech, pot i łzy szczęścia! Wspaniała sportowa inicatywa! #SprintemDoMaratonu

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji w postaci filmu z tego wydarzenia :

ZOBACZ FILM

Do góry