Paczka dla kombatanta

 

Projekt „Rodacy - Bohaterom -Boże Narodzenie 2017” jest sztandarowym zadaniem Stowarzyszenia Odra-Niemen, które współpracuje ze środowiskami byłych żołnierzy Polski Podziemnej w kraju, na Kresach - ziemiach na wschodnich rubieżach Rzeczpospolitej, utraconych przez Polskę, w wyniku II Wojny Światowej.

Przesłaniem projektu jest:

- pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą,

- pamięć o tych, którzy dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych,

Włączając się - jako Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta. Glogera w Białymstoku - w akcję pomocy pragniemy sami oddać hołd naszym bohaterom i zachęcić do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach, zwłaszcza Kresowych żołnierzach.

 

Mamy nadzieję, że włączając się razem w akcję RODACY-BOHATEROM - BOŻE NARODZENIE 2017, pomożemy dla pokolenia, które odchodzi, a które dało nam tak wiele.

 

Co robimy w ramach akcji Rodacy-Bohaterom? Paczkę - dar pamięci - od Rodaków dla Kresowych Bohaterów.

Terminy bieżącej edycji akcji Rodacy-Bohaterom

  • Zbiórka darów od 15.11.2017 do 31.12.2017
  • Można przynieść dowolną ilość produktów. Miejsce – biblioteka szkolna w gimnazjum.

 

Lista artykułów do wzorcowej paczki, tak aby paczka była pełna. Mogą być drobne różnice.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

 

CUKIER 1 KG

 

3 SZTUKI

 

KONSERWY MIĘSNE LUB RYBNE - 300g

 

1 SZTUKA

 

RYŻ 1KG

 

1 SZTUKA

 

KASZA 400G

               

2 SZTUKI

 

HERBATA 20-50 SZTUK

 

1 SZTUKA

 

HERBATA SYPANA/OWOCOWA

 

1 SZTUKA

 

KAKAO 100-200G

 

1 SZTUKA

 

SŁODKI DROBIAZG (batony, pojedyncze cukierki garść)

 

2 SZTUKI

 

MAKARON 700-1000G

 

2 SZTUKI

 

MAKARON 250G

 

1 SZTUKA

 

WARZYWA W PUSZCE

 

1 SZTUKA

 

OWOCE W PUSZCZE

 

1 SZTUKA

 

CZEKOLADA 100G

 

5 SZTUK

 

OLEJ DUZY 1 L

 

1 SZTUKA

 

SŁODYCZE – duże i małe opakowania ciastek, cukierków

 

3 SZTUKI

 

KAWA SYPNA i KAWA ROZPUSZCZALNA po 250G

 

2 SZTUKI

 

KARTKA ŚW - KONIECZNIE Z ŻYCZENIAMI

 

2 SZTUKI MINIMUM

Do góry