Spotkanie z absolwentką

5 października gościliśmy w naszej szkole absolwentkę Publicznego Gimnazjum nr 6, Annę Pawluczuk. Obecnie jest studentką IV roku na wydziale reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej , Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Spotkała się z uczniami klas III, by opowiedzieć im o zawodzie reżysera i zaprezentować swój autorski dokument. Bohaterkami filmu „Raz dwa zero”, który Ania nakręciła na zaliczenie drugiego roku, są dziewczęta uprawiające gimnastykę artystyczną. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż są to uczennice naszej szkoły. Film zrobił na nas ogromne wrażenie, młodzież nagrodziła projekcję gromkimi brawami. Reżyserka starała się pokazać, że sport to nie tylko sukces, zwycięstwo, ale też ciężka praca, codzienny wysiłek , któremu nierzadko towarzyszą pot, łzy i wyrzeczenia. Dziewczęta uczą się wytrwałości, pokonywania własnych ograniczeń oraz walczą ze słabościami. Obraz jest niezwykle sugestywny, przemawia do odbiorcy w każdym wieku. Myślę, że skłania do głębszych refleksji nad życiem w ogóle. Nie ogranicza się tylko do sportu, ale wychodzi poza tę dyscyplinę, stawia pytania natury egzystencjalnej.

Ten piękny dokument opowiedziany oczami naszej absolwentki jest dobrem nas wszystkich. Nigdy by nie powstał, gdyby nie Pani dyrektor Anna Satuła, dla której też zamieszczono specjalne i w pełni zasłużone podziękowania w zakończeniu produkcji.

Młodej reżyserce życzymy powodzenia i wierzymy, że znajdzie godnych następców wśród naszych uczniów.

przyg. Anna Jabłońska

Do góry