Światowy Dzień Jamy Ustnej

 

W marcu nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszy, najweselszy i najbardziej oryginalny wierszyk promujący zdrowie jamy ustnej i dbanie o jej higienę. Konkurs organizowany był przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii w związku ze Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej obchodzonym 20 marca. 

 

Jesteśmy ogromnie dumni ponieważ na 3 nagrody w konkursie aż 2 przypadły uczniom naszej szkoły. Miejsce II zajęła uczennica kl 2 c Dominika Kowalewska, natomiast miejsce III zajął uczeń kl 4 e Szymon Kozłowski. I to właśnie ich wiersze znajdą się w e-booku dotyczącym higieny jamy ustnej stworzonym we współpracy studentów stomatologii z całej Polski, który będzie dostępny na stronie Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii! 

Serdecznie gratulujemy Dominice i Szymonowi.

"Zdrowe zęby ''

Zdrowe zęby, prosta sprawa,

To nie praca, lecz zabawa.

Znikną wszystkie moje smutki ,

Gdy im daje trzy minutki.

Codzień rano i wieczorem,

Myję zęby swe z humorem.

Z każdej strony je pucuję

i się niczym nie przejmuję.

Zęby moje lśnią daleko,

Kiedy płynie po nich mleko.

Cieszą się też me ząbeczki,

Kiedy gryzą marcheweczki.

A wyzwanie to nie lada,

Jak już wpada czekolada.

Wówczas smutek je dopada,

Ale jest i na to rada.

Dodatkowe szorowanie

I słodyczy omijanie.

Regularne też wizyty,

Na fotelu u dentysty.

                                                                                Dominika Kowalewska kl. 2c   8 lat

                                                           Szkoła Podstawowa Nr 12 Białystok ul. KEN 1a

 

 

Do góry